MÄRTSIS ALGAS MAI
Helin-Mari Arderi trio

Helin-Mari Arder – laul, marakas
Teet Raik – kitarr, trompet
Ara Yaralyan – kontrabass

Helin-Mari Arder on kodupublikule tuttav oma päikeselise esinemisviisi poolest, esitades koos oma trioga ühtviisi pühendunult nii eesti autorite muusikat, originaalloomingut, brasiilia bossa-novasid, jazzistandardeid ning prantsuse shansooni.

Viimastel aastatel on lauljatar sügavamalt sukeldunud originaalloomingu maailma, kirjutades uut muusikat nii suurtele kui ka väikestele kuulajatele. Helin-Mari kirjutatud “Naerulohkudega maailm” Olivia Saare luulele kõlas 2019. aasta laulupeol mudilaskooride esituses. Plaadid “Ununenud unistused”, “Valge aeg”, “Öö valgus” ning 2019. aasta kevadel ilmunud “Sinine” koosnevad suures osas lauljatari originaalmuusikast. Suur osa Helin-Mari kirjutatud lauludest on sündinud eesti luuletajate luulele, lauljatari inspireerinud autorite hulka kuuluvad Eeva Park, Ott Arder, Viivi Luik, Jaan Kross, Leelo Tungal, Ilona Laaman, Airis Erme jt.

Teet Raik on kitarrist, trompetist ning mitme bigbändi ja Eesti Kaitseväe Orkestri dirigent. Lisaks seab Teet muusikat nii suurtele kui ka väikestele koosseisudele ning kirjutab originaalmuusikat. Tema tegevusalade hulka kuulub ka helindamine, muusika salvestamine ning fotograafia.

Ara Yaralyan kuulub juba aastakümneid eesti bassimängijate raudvarasse. Lisaks muusika kirjutamisele ning seadmisele tegeleb ta noorte jazzmuusikute õpetamisega ja lööb kaasa mitmetes rahvusvahelistes koosseisudes. Ara muusikalised eeskujud annavad aimu tema sügavast kiindumusest jazzmuusikasse (Brad Mehldau, Marc Johnson jpt).

Trio on koos esinenud juba üle 15 aasta ning esitab rõõmuga nii originaalmuusikat, eesti autorite laule kui ka erinevate välisautorite muusikat. Laulud kõlavad enamasti trio liikmete poolt seatuna ning olulise osa muusikast moodustab alati ka improvisatsioon. Antsla kontserdil kõlab kindlasti nii emakeelne muusika kui ka kaunid meloodad mujalt maailmast.

Organizer