Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril tõstab Muusikapäeva kontserdiprogramm au sisse elava muusika, tuues sel aastal Eesti publikuni üle 150 kontserdi. Muusikapäevast saab osa iga maakond ning lisaks toimub sündmusi väljaspool Eestit.

Kõlab klassika, džäss ja pärimus, mida esitavad oma ala vilunud meistrid kõrvuti säravate noorte muusikutega nii tavapärastes kui ka ebatraditsioonilistes kontserdipaikades.

Eesti Vabariik 100 juubeliaastal astuvad Muusikapäeva eriprogrammis “Igal lapsel oma pill” lavalaudadele sajad lapsed ning noored muusikakoolidest, pillistuudiotest, koolidest ja lasteaedadest, mis on musitseerimiseks saanud instrumendid samanimelise EV 100. sünnipäevale pühendatud heategevusliku algatuse toel.

Muusikapäeva võtab kokku suurejooneline Muusikapreemiate tseremoonia, kus Eesti Muusikanõukogu ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital autasustavad silmapaistvaid kultuuritegelasi. Sündmusele saab kaasa elada Eesti Televisiooni otseülekande vahendusel.

Muusikapäev on maailmas ainulaadne laiaulatuslik hea tahte projekt, milles kontserdipaigad ja esinejad osalevad vabatahtlikkuse alusel ning kõik sündmused on publikule tasuta.
Muusikapäeval on muusika publiku päralt.
Kuula!

Organizer