Ene Nael on üks aktiivsemaid Eesti klavessiinimängijaid – õpetaja, koolitusprojektide vedaja, solist ja ansamblist. Eesti muusika suure huvilisena on ta teinud koostööd eesti heliloojatega ja olnud paljude klavessiiniteoste esmaesitaja.
Liis Viira on mitmekülgsete huvidega muusik ja kunstnik: harfimängija, helilooja, improviseerija ja eksperimentaalsete animatsioonide looja. Ta mängib nii soolot, aga osaleb ka ansamblite ja orkestrite töös. Helilooloojana on ta kirjutanud paljudele koosseisudele soolopalast sümfooniaorkestrini. Sooloprojektis Liz Wirestring ühendab ta harfihelisid elektroonikaga.

MUUSIKAPÄEVAST
Meid igapäevaselt ümbritsevate helide sekka pole raske sihitult eksida. Niisama lihtne on neid võtta enesestmõistetavalt, märkamata rikkust, mida kõlade maailmal tegelikult on pakkuda. 1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Ellu kutsutud selleks, et märgata, kuulata ja väärtustada. Muusika roll me igapäevaelus on märkimisväärne. Kas oled seda tähele pannud?
Muusikapäeval teeme muusikale kummarduse. Kutsume sind kaasa! Tule tähista muusikapäeva just nii nagu sina soovid seda teha. Loe lähemalt 👉 Minu Muusikapäev

#kuula #muusikapäev
***
http://www.xn--muusikapev-x5a.ee/
Muusikapäeva üle-eestiline tasuta kontsertide programm on maailmas ainulaadne laiaulatuslik hea tahte projekt, milles kontserdipaigad ja esinejad osalevad vabatahtlikkuse alusel ning kõik sündmused on publikule tasuta.
Õhtu võtab kokku Muusikapreemiate tseremoonia, kus Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustavad möödnud aasta silmapaistvamaid muusikategelasi.
Muusikapäeva algatas 1975. aastal legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin. Tasuta kontsertide päevaga tähistatakse muusikapäeva Eestis 2013. aastast.

Organizer