Programm ” Taani täiskasvanute lühifilmilaegas” on mõeldud täiskasvanutele, kuid sobib ka vaatamiseks noortele, alates 16 eluaastast. Programm koosneb 3 lühimängufilmist ja 1-st animatsioonist. “Kuidas võtta elu lihtsamalt”, “veidrad juhtumised elus” ja “kuidas saada tegelikult iseseisvaks” – need on vihjed programmi kohta, milles olevate filmide lõpp, on tihtilugu midagi muud, kui algus võis eeldada. Programmi pikkus on ca 77 min ja filmid on valminud vahemikus 2013-2014. Taani programme esitleb Taani Suursaatkond Eestis ja Taani Filmi Instituut.   

“Välja, vahele, sisse” (Ud, spring over, ind; Puff Puff Pass), režissöör Thomas Daneskov Mikkelsen, pikkus ca 27 min, lühimängufilm, Taani, 2013   

Sünopsis: kui Rasmus läheb pärast mitu kuud peremajja isa juurde külla, kohtub ta oma suurima hirmuga. Tema isa on hetkega meele kaotanud, kämpides üksi pere suvilas, joob, laaberdab… Rasmusele, kes elab ausate ja konservatiivsete põhimõtete järgi, on isa uus elustiil täiesti vastuvõetamatu. Kuid kuna nädalavahetus osutub isa ja poja vahel ammu vajalikuks inimestevahelise suhtlemise kogemuseks, saab Rasmus teada, et deemonid ja mõistus käivad tihtilugu käsikäes – ja kui see omaks võtta, võib tõeline lõbu alata. Lühidalt. Rasmus läheb nädalavahetusel peremajja oma isa vaatama, pärast paljude kuude kontakti puudumist osutub see nädalavahetus isa ja poja vahel ammu vajalikuks “inimese olemise kogemuseks”. 

“Tühjus” (Void), režissöör Milad Alami, Aygul Bakanova, pikkus ca 17 min, lühimängufilm, Taani, 2014. Filmis osalevad ka maailmas tuntud Taani filminäitlejad (sh Eestis jooksnud seriaal “Võimukants”).

Sünopsis: uurides tühjustunnet, räägib film ööreisist praamil. Baaris alustab Daniel vestlust Amiriga. Kuid Daniel ei soovi tühja juttu ajada, ta soovib Amirilt midagi väga isiklikku. Algselt lõbus kohtumine võtab veidra pöörde…

“Seitse paati” (Seven Boats), režissöör Hlynur Pálmason, pikkus ca 9 min, lühimängufilm, Taani, 2014 

Sünopsis: Oleme avamerel. Mees ookeanis võitleb oma elu eest. Teda ümbritseb seitse paati…

“Kasvuvalud” (Growing pains), režissöör  Tor Fruergaard, pikkus ca 20 min, animatsioon, Taani, 2014

Sünopsis: Fabian (16) elab üksi oma hooliva, kuid kontrolliva ema Birtega. Fabian kohtub Feliciaga (17) ja armub esimest korda. Armusuhtega kaasneb aga ekstreemne avastus: kui Fabian muutub kiimaseks, muutub ta libahundiks. Fabian peab tundma oma uut “mina” ja veenma Feliciat, et ta ei tee talle haiget. Lõpuks peab ta tegema valiku enda alla surumise ja emaga jääda olemise osas. Kas võtta omaks uus mina, kelleks ta on saanud ja minna Felicia juurde või … ?

Organizer