Film “Seltsimees laps” 8.mail 19.00

Moonika Siimetsa film “Seltsimees laps”
Pilet 4,-/3,-(õpilane, pensionär)

On aasta 1950 Nõukogude EesIs ning stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel – kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse tema koolidirektorist ema. „Kui sa oled hea laps, siis tulen ma varsI tagasi,” on ema viimased sõnad, kui ta püssimeeste vahel ära viiakse. Leelo püüabki kõigest väest häsI käituda, aga ema ei tule ikka koju. Nii sugeneb lapse hinge hirm, et just tema on ema äraviimises süüdi. Mõistmatus aina süveneb, sest „heal” ja „halval” pole sellel segasel ajal justkui enam õiget tähendust.
Miks on sinimustvalge ühtäkki keelatud? Kes on rahvavaenlane ja miks hirmus enkaveedeelane ümber nende kodu luusib? Kas pioneer olla on au- või häbiasi? Selles kummalises kahepalgelises maailmas püüab Leelo ema tagasituleku nimel olla võimalikult tubli, kuid satub üha uutesse sekeldustesse ning aina segasem näib seegi, mida hea laps olemine tegelikult tähendab.

Režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm põhineb armastatud kirjaniku Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel „Seltsimees laps ja suured inimesed” ning „Samet ja saepuru”. Paralleelselt filmiga valmib kirjanikul triloogia viimane osa, „Naisekäe puudutus”.

Režissöör-stsenarist: Moonika Siimets
Operaator: Rein Kotov, E.S.C.
Kunstnik: Jaagup Roomet
Kostüümikunstnik: KrisIina Ago
Grimmikunstnik: Tiina Leesik
Monteerija: Tambet Tasuja
Helirežissöör: MaIs Rei
Helilooja: Tõnu Kõrvits
Produtsent: Riina Sildos, Amrion OÜ