Rene Jakobsoni fotonäitus Eesti muusikutest

Rene Jakobson

Rene Jakobson on loominguline fotograaf, kes keskendub nii loodusfotograafiale kui ka jazzmuusikute jäädvustamisele. Tema fotodele on omane äärmine tundlikkus muusiku või kollektiivi emotsionaalsele tuumale. Iga tema foto kannab nõnda ka seda muusikat, mis jäädvustamise hetkel kõlas.

Rene nimi on ka muusikute seas tuntud – ta on külastanud pea iga jazzikontserti, mis Eestis korraldatud ning on koostanud ka ajaloolise fotovaramu Eesti jazzmuusikutest. 2017. aastal pälvis ta Eesti jazziedendaja tiitli.

 

Intervjuu Rene Jakobsoniga:

Milline on olnud kõige huvitavam kontserdipildistamine?

Igas muusikus ja tema kontserdil tuleb midagi huvitavat leida – selles kogu selle töö võlu seisabki. Meil on näiteks paar kitarristi, kes on väga staatilised, siis ongi minu töö leida nipp, kuidas pilt huvitavaks teha, kas siis mingi muu rakursi alt või kuskilt vahelt läbi või mõni raamistik pildile leida. Põnevust tekitavad näiteks sellised huvitavad olukorrad, kus on hästi pime, mis on fotograafile väga suur väljakutse. Mäletan Ingrid Lukase kontserti Tallinnas – saal oli täiesti pime ja ainuke valgus oli tema kostüümil olevad valgusvoolikud. Selline situatsioon ei ole probleem, vaid väljakutse, kus saabki huvitavaid kunstipäraseid pilte.

Milline on kõige parem keskkond jazzmuusika jaoks, kus Sulle meeldib pilti teha?

Eestis kindlasti Philly Joe’s klubi, sest sealne õhkkond on tõesti super ja täiesti ehtne jazzikeskkond. Jazziklubi NO99 ei ole enam nii kihvt kui ta oli varem allkorrusel, kus oli õdusam ja hubasem. Olen oma töö tõttu maailmas ringi reisinud ja üks ägedamaid kohti on Amsterdami pisike jazziklubi, kus toimub palju suuri kontserte, kuhu alati ligi ei pääse, aga sinna tulevad kõik maailmanimed kokku jämmima. Selline pisike klubi – suitsune aga kole, kuid jazzile omane keskkond, mõnusa meeleoluga. Mulle üldiselt meeldivad sellised jämmiolukorrad rohkemgi kui akadeemilised kontserdisituatsioonid ja Tallinnas Philly Joe’s tunneb seda ka.

Kes on Sinu lemmikartist, keda on huvitav pildistada?

See on väga keeruline küsimus, millele on väga raske vastata, sest see sõltub hästi palju tujust, ka sellest, mida oled parasjagu kuulanud. Mõni, keda pole näiteks üldse kuulanud, võib meeldivalt üllatada. Ei tahaks sugugi mõnda nime öelda, seda enam, kui Eestis on praegu kuldaeg ja väga palju häid artiste.

Allikas: www.jazzkaar.ee/uudised

 

renejakobson@hotmail.com
https://www.flickr.com/photos/renej/albums
https://www.facebook.com/renejakobson.9